Genc Hisss

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Genc Hisss

GENÇ HİS.....Gençliğin Yeni Hisleri.....

2 posters

Bir askerin defterinden

pesimist
    pesimist
    Admin
    Admin

Bir askerin defterinden Empty Bir askerin defterinden

Mesaj tarafından pesimist Çarş. Nis. 01 2009, 21:15

HASAN YARBAY
    (Bir askerin not defterinden.)

Fransız ölüleri arasında bir kıpırdama bir hareket gördü, oraya yöneldi. Yerde yatmakta olan bir fransız neferinin üzerine eğildi. Omuzundan tutarak çevirdi. O anda fıransız ani bir hareketle elinde tutuğu kasaturayı Yarbay Hasan Bey'in göğsüne sapladı. Alay komutanı gafil avlanmıştı.
    "Ahhh" diyerek yere yıkıldı. Olayı görenler şaşkınlık içinde kaldılar. Derhal müdahale edildi. Ama iş işten geçmişti. Yarbay Hasan Bey'in göğsü kan içindeydi. Yüzü soldu "Allah şahidim olsun ki fransıza kötü bir niyetle yaklaşmadım." dediği duyuldu.
    Alay imamı başında Kuran okumaya başladı. Aşağı yukarı 7-8 ayet okumuştu ki birden bire imam efendi "La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim duasını 33 kere okuyunuz" dedi. Alay komutanı azimle duayı kendiside tekar etti ve sonra "Beni ayağa kaldırınız." dedi. Tabur komutanları koltukaltlarından tutarak ayağa kaldırdılar, birden; "La ilahe illallah muhammedun resulullah" dedi. Gözlerini ileriye doğru dikmişti, yüzünde bir tebessüm belirdi ve yüksek sesle "Niçin zahmet buyurdunuz ya resulullah" derken ruhunu teslim etti
    hacker61
    hacker61
    Admin
    Admin

Kişi sayfası
    Alan:
    Bir askerin defterinden Left_bar_bleue10/10Bir askerin defterinden Empty_bar_bleue  (10/10)

Bir askerin defterinden Empty Geri: Bir askerin defterinden

Mesaj tarafından hacker61 C.tesi Nis. 04 2009, 21:24

Paylaşım için teşekkürler!!!

Forum Saati Paz Mayıs 12 2024, 10:36