Genc Hisss

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Genc Hisss

GENÇ HİS.....Gençliğin Yeni Hisleri.....

roberto carlos

kont61
    kont61
    deneyimli
    deneyimli

Kişi sayfası
    Alan:
    roberto carlos Left_bar_bleue10/10roberto carlos Empty_bar_bleue  (10/10)

roberto carlos Empty roberto carlos

Mesaj tarafından kont61 Perş. Nis. 02 2009, 14:44

Brezilyalı yıldız futbolcumuz Roberto Carlos, Fenerbahçemizin ligdeki durumu ve takımın bundan sonraki hedefleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Roberto Carlos resmi internet sitemiz aracılğıyla yaptığı açıklamada sonunda mutlu sona ulaşacağımızı ve iki kupayı da kazanmak için en çom mücadele edenlerden biri olacağını belirtti.

Carlos, takımın camiamıza yaşattığı üzüntüler için özür diledi ve şu açıklamalarda bulundu: "Son iki haftada Kocaelispor ve Bursaspor`da kaybettiğimiz puanların dışında ikinci yarıda özellikle Trabzonspor`la ve Gaziantepspor ile berabere kaldık. Onun haricinde Büyükşehir Belediyesi`ne karşı kaybettik. Bir çok puan yitirdik ve bu kaybettiğimiz puanların eksikliğini çekiyoruz. Camiamızı çok mutsuz ettiğimizi, taraftarımızı sinirlendirdiğimizi biliyoruz. Ben önce kendi adıma sonra da takımım adına bu sene onlara yaşattığımız üzüntüler nedeniyle özür dilemek istiyorum. Çünkü bu bizim yani futbolcuların hatasıdır. Biz bunu düzeltecek zamanı kendimizde görüyoruz. 9 maçımız kaldı. Eskişehirspor`a karşı kendi evimizde oynayacağız maçın ardından Galatasaray ile karşılaşacağız daha sonra da bir çok maçımız olacak. Artık bizim için güzel maçlar geliyor diyebiliriz. Kaybettiğimiz puanları kendi aramızda değerlendireceğiz. Bunlara şu anda bir nokta koyalım. Biz bu 5-6 hafta boyunca her maçımızı alırsak bence her şey eşitlenecek. Kazanmak zorunda olduğumuz maçlar geliyor. İnanıyorum ki sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız."

Maçlarda puan kaybetmemizle ilgili olarak ise Carlos, "Bunun için son iki maçımızı ele alalım. Aslında biz puan kayıplarımızı sadece bu son iki maçta kaybetmedik. Daha önceki maçlardan da hatalarımızdan dolayı puan kaybettik. Maçın son 10 dakikası içinde rakipten çok baskı gördüğümüzü fark ettik. Belki maçın geri kalan 80 dakikasında rakibinizden baskı yiyebilirsiniz ama bizim gibi takımların özellikle de skor avantajı elindeyse bu tip baskıları yememesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bu durum bir çok insanın öngördüğü gibi konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanmıyor. Saha içinde bizim iletişim eksikliğimiz ve aramızdaki kopukluktan kaynaklanıyor. Biraz daha kendimizi işimize verirsek bu zor ve affı olmayan dönemden de çıkacağımızı düşünüyorum. Çünkü bunu hak eden bir camiamız ve takımımız var. Bunları biraz daha iyi yaptığımız sürece biz mutlu sona ulaşacağız" diye konuştu.

Takımın bu zor günleri atlatacağını söyleyen oyuncumuz, böyle durumlarda deneyimli oyunculara daha çok görev düştüğünü söyledi ve ekledi: "Kişilik, bu gibi durumlarda çok önemlidir. Zor dönemlerden geçebilirsiniz. Bunun için takımdaki tecrübeli oyuncular, başta kişiliklerini takıma yansıtmalı, genç oyunculara örnek olmalılar. Hocalar da takımın önünde her zaman liderdirler. Onlar da ellerini taşın altına sokmalılar ki bu durum futbolcular için de geçerli. Bizim takımımız, hoca ve oyuncuları bakımından da bunu yapacak kapasiteye sahip bir ekiptir. Bunu şans olarak görüyorum. Önümüzde Türkiye Kupası`nı ve Türkiye Ligi`ni kazanma şansı var. Bir tanesine çok yakınız. Diğerini de eğer önümüzdeki maçları kazanırsak alabiliriz. Ben kendi adıma söyleyebilirim ki bu kupaları, bu şampiyonluğu kazanmak için en önde mücadele eden insanlardan biri olacağım. Liderlik etmesi gereken bir insanım çünkü ben kaybetmeyi sevmiyorum, kazanmak istiyorum."

Forum Saati C.tesi Mayıs 11 2024, 13:51